Poradna

 

Komín lze čistit svépomocí, ale bez kontroly se neobejdete

Zatímco kontrola komínu je povinná, současně vyčistit komín kominík může, ale také nemusí. Buď to není potřeba, nebo si ho majitel čistí sám. Novinkou totiž je, že čistit si komín mohou nyní lidé sami – v případě, že vytápějí pevnými palivy. Přicházejí tak v úvahu kamna na uhlí a dříví na chalupách a rodinných domcích. Musí se to dělat třikrát ročně (dříve musel čistit kominík šestkrát do roka). Zda je domácí čištění komína prováděno správně a dostatečně, pak posuzuje kominík při povinné kontrole.

Každý majitel komína by měl ale uvážit, zda to zvládne. Musí mít především odpovídající náčiní, kondici a zručnost, aby vše šlo hladce a nevletěly mu saze do bytu. Také je individuální otázkou bezpečnost při přístupu do komína.

Revizi smí dělat jen odborník Zvyšují se i požadavky na samotné kominíky. Zatímco čištění a kontrolu komínů může dělat obyčejný kominík, tzv. revizi smí provádět jen kominík, který je zároveň revizní technik.

Potřebujete poradit nebo byste rádi využili našich služeb? Volejte 774 123 947.

TIP: Zpráva o provedení kontroly komínu

Po provedení kontroly komínu vám vystavíme potvrzenou zprávu, která slouží jako doklad toho, že Váš komín je zkontrolovaný a v pořádku. Tato zpráva je důležitým dokumentem při případném jednání s hasiči nebo s pojišťovnou.