Poradna

 

Pozor na falešné kominíky!

Od začátku roku 2011 vstoupilo v platnost nové nařízení vlády, které ukládá povinnost provádět nejméně jednou ročně kontroly komínů. V souvislosti s tím se objevují falešní kominíci prokazující se živnostenským listem a provádějící neobjednenané "kontroly" za nižší než obvyklou cenu či vybírající zálohy na kominické práce, které následně neprovedou. Doklad o provedené kontrole od neautorizované osoby je samozřejmě neplatný a nedává ani záruku, že je komín skutečně v pořádku. Navíc vám v případě požáru pojišťovna neuzná pojistné plnění.

Jak se bránit podvodníkům?

Pravého kominíka není těžké rozeznat. Správný kominík by se vám měl prokázat průkazem Společenstva kominíků, kde je uvedeno jméno, bydliště a dosažená kvalifikace. Nářádí kominiků stojí leckdy i několik desítek tisíc korun a už dávno neobnáší pouze štětku a kouli k čištění komínů. Kominíci také nenabízejí své služby na ulici a bez vyzvání, ale přijdou k vám na objednávku. Dobrý kominík si také při prvním kontaktu se zákazníkem nevymahá vstup do domu. Rozhodně se vždy obracejte na zavedené firmy s dobrým doporučením.

Potřebujete poradit nebo byste rádi využili našich služeb? Volejte 774 123 947.

TIP: Zpráva o provedení kontroly komínu

Po provedení kontroly komínu vám vystavíme potvrzenou zprávu, která slouží jako doklad toho, že Váš komín je zkontrolovaný a v pořádku. Tato zpráva je důležitým dokumentem při případném jednání s hasiči nebo s pojišťovnou.